Czym jest resurs żurawia?

Żurawie, jak wszystkie maszyny, mają określony czas, w ciągu którego można je bezpiecznie i skutecznie eksploatować. Resurs to podstawowy parametr, decydujący o tym, czy urządzenie może być nadal użytkowane. Obliczanie resursu i przegląd stanu technicznego maszyny wymagają specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Oferujemy kompleksowe badania, wykonujemy również wszystkie prace naprawcze oraz regeneracyjne. Jeśli potrzebny jest Ci resurs żurawia skontaktuj się z nami już teraz!

Jak oblicza się resurs żurawia?

Resurs żurawia oblicza się na podstawie liczby cykli pracy, jeśli chodzi o konstrukcje stalowe, oraz liczby godzin pracy w przypadku mechanizmów. Każdy z mechanizmów charakteryzuje się inną grupą natężenia pracy, a co za tym idzie – ma inną żywotność. Zazwyczaj te informacje umieszczone są w dokumentach producenta lub na tablicach znamionowych poszczególnych urządzeń. Podczas obliczania resursu należy również uwzględnić rzeczywiste warunki użytkowania, czyli liczbę cykli pracy w ciągu dnia, liczbę dni pracy w całym roku oraz widmo obciążenia. Jeśli któraś z tych informacji nie jest znana, do obliczenia resursu należy zastosować wskazówki z normy IUSO 12482-2014. Pełny cykl pracy obejmuje: podniesienie ładunku, przetransportowanie go i umieszczenie w miejscu docelowym oraz powrót do pierwotnej pozycji. Znajomość resursu jest potrzebna, by móc bezpiecznie korzystać z maszyny. Pozwala także na zaplanowanie wykonania przeglądu specjalnego oraz ewentualnych prac serwisowych, dzięki czemu minimalizuje możliwość wystąpienia awarii.

żuraw-resurs
resurs-zurawia

Resurs żurawia i nie tylko!

Prowadząc dużą budowę z pewnością masz u siebie wiele urządzeń, maszyn oraz sprzętu. Jeśli szukasz jakiegokolwiek na dobowy wynajem poznaj koniecznie nasz asortyment na stronie internetowej. Oferujemy kilkadziesiąt różnych maszyn budowlanych w naszej wypożyczalni. Wszystko podzielone jest na odpowiednie kategorie. Inną usługą, która może was również interesować jest naprawa siłowników hydraulicznych. Wykonujemy także ich bieżący serwis oraz naprawy. Dowiedz się więcej na dedykowanej podstronie. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy serdecznie do kontaktu.