Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne najczęściej stosowane są w maszynach rolniczych, np. w kombajnach i traktorach, maszynach budowlanych m.in. w koparkach, dźwigach i podnośnikach, a także w liniach produkcyjnych, wózkach widłowych i innym sprzęcie wykorzystywanym w przemyśle. Choć to stosunkowo proste urządzenia, to naprawa siłowników hydraulicznych wymaga fachowej wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Nasza firma oferuje kompleksową usługę – od diagnostyki, przez naprawę, po testy akceptacyjne.

Kontakt

Na czym polega naprawa siłowników hydraulicznych?

Na początku poddamy siłowniki szczegółowym badaniom diagnostycznym. Sprawdzimy stan techniczny poszczególnych elementów, wyszukamy ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz przeprowadzimy dokładne wymiarowanie. Jeśli podczas ekspertyzy okaże się, że materiały konstrukcyjne są niedostosowane do warunków, w których pracuje maszyna, zaproponujemy również wzmocnienie części. Wskażemy także, które elementy wymagają naprawy, a które okresowej regeneracji.

Kontakt
regeneracja-serwis-siłowników
siłownik hydrauliczny

Naprawa siłowników hydraulicznych – wymiana części składowych

Wymiany najczęściej wymagają uszczelnienia. Stuprocentowa szczelność jest niezbędna, by siłownik mógł pracować efektywnie. Uszczelek nie należy zamawiać i wymieniać samodzielnie, ponieważ istnieje ryzyko zakupu zbyt małego lub zbyt dużego elementu. Oprócz tego uszczelki mogą kurczyć się lub rozszerzać w trakcie pracy, dlatego muszą być dobrane z największą dokładnością. Używanie niedopasowanych uszczelnień może prowadzić do uszkodzenia innych elementów urządzenia, a tym samym wygeneruje kolejne koszty naprawy siłowników hydraulicznych.
Wymianie podlega również wygięte łożysko. Oczywiście ta część może zostać wyprostowana, jednak jest to rozwiązanie krótkoterminowe, ponieważ z czasem metal ponownie ulega odkształceniu. Także tłok i rura cylindrowa muszą zostać wymienione, jeśli ich średnica odbiega od ustalonej normy. Działanie tych części ma bezpośredni wpływ na działanie całego siłownika.

Kontakt

Ostatni etap – montaż urządzenia

Przed przystąpieniem do ostatniego etapu, czyli montażu siłownika, wszystkie elementu zostaną dokładnie umyte oraz osuszone. Zabezpieczymy je także przed niekorzystnym działaniem wilgoci oraz innych zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na szybsze zużycie części. Po złożeniu siłownik zostanie poddany jeszcze testom z wykorzystaniem ciśnienia próbnego. Jeśli potrzebny Ci bieżący serwis i naprawa siłowników hydraulicznych skontaktuj się z nami!

Kontakt
regeneracja-siłowników-hydraulicznych