Serwis-naprawa-regeneracja siłowników hydraulicznych dolnośląskie i cała Polska

Profesjonalny oraz  szybki serwis i naprawa siłowników hydraulicznych na terenie województwa dolnośląskiego i całej Polski! Zapraszamy do kontaktu Bau-PL! Oprócz napraw i serwisu wykonujemy także usługi regeneracji hydraulicznych siłowników różnych urządzeń i maszyn.

Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne najczęściej stosowane są w maszynach rolniczych, np. w kombajnach i traktorach, maszynach budowlanych m.in. w koparkach, dźwigach i podnośnikach, a także w liniach produkcyjnych, wózkach widłowych i innym sprzęcie wykorzystywanym w przemyśle. Choć to stosunkowo proste urządzenia, to naprawa siłowników hydraulicznych wymaga fachowej wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Nasza firma oferuje kompleksową usługę – od diagnostyki, przez naprawę, po testy akceptacyjne.

Na czym polega serwis i naprawa siłowników hydraulicznych?

Na początku poddamy siłowniki szczegółowym badaniom diagnostycznym. Sprawdzimy stan techniczny poszczególnych elementów, wyszukamy ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz przeprowadzimy dokładne wymiarowanie. Jeśli podczas ekspertyzy okaże się, że materiały konstrukcyjne są niedostosowane do warunków, w których pracuje maszyna, zaproponujemy również wzmocnienie części. Wskażemy także, które elementy wymagają naprawy, a które okresowej regeneracji.

regeneracja-serwis-siłowników
regeneracja-siłownika-hydraulicznego

Serwis i naprawa siłowników hydraulicznych – wymiana części składowych

Wymiany najczęściej wymagają uszczelnienia. Stuprocentowa szczelność jest niezbędna, by siłownik mógł pracować efektywnie. Uszczelek nie należy zamawiać i wymieniać samodzielnie, ponieważ istnieje ryzyko zakupu zbyt małego lub zbyt dużego elementu. Oprócz tego uszczelki mogą kurczyć się lub rozszerzać w trakcie pracy, dlatego muszą być dobrane z największą dokładnością. Używanie niedopasowanych uszczelnień może prowadzić do uszkodzenia innych elementów urządzenia, a tym samym wygeneruje kolejne koszty naprawy siłowników hydraulicznych.

regeneracja-siłowników-hydraulicznych

Co jeszcze trzeba wymieniać?

Wymianie podlega również wygięte łożysko. Oczywiście ta część może zostać wyprostowana, jednak jest to rozwiązanie krótkoterminowe, ponieważ z czasem metal ponownie ulega odkształceniu. Także tłok i rura cylindrowa muszą zostać wymienione, jeśli ich średnica odbiega od ustalonej normy. Działanie tych części ma bezpośredni wpływ na działanie całego siłownika. Wszystko to jest konieczne aby siłownik funkcjonował prawidłowo i spełniał swoją rolę. Ten element poddawany jest dużemu obciążeniu i po prostu się zużywa. Dlatego tak ważny jest jego bieżący serwis i wsparcie specjalistów w tym zakresie.

Ostatni etap – montaż urządzenia

Przed przystąpieniem do ostatniego etapu, czyli montażu siłownika, wszystkie elementu zostaną dokładnie umyte oraz osuszone. Zabezpieczymy je także przed niekorzystnym działaniem wilgoci oraz innych zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na szybsze zużycie części. Po złożeniu siłownik zostanie poddany jeszcze testom z wykorzystaniem ciśnienia próbnego. Jeśli potrzebny Ci bieżący serwis i naprawa siłowników hydraulicznych skontaktuj się z nami! Te usługi realizujemy zarówno na terenie województwa dolnośląskiego jak i całego kraju gdyż te elementy można przesłać odpowiednią przesyłką kurierską. Dlatego nie ma aż tak dużego znaczenia z jakiego regionu kraju jesteście. Z chęcią pomożemy! Zachęcamy także do zapoznania się z innymi naszymi usługami oraz wypożyczalnią maszyn budowlanych. Możliwe, że znajdziesz to czego właśnie szukasz!

Czemu regeneracja siłowników hydraulicznych jest ważna?

Siłowniki hydrauliczne to urządzenia bardzo często wykorzystywane we wszelkiego rodzaju maszynach, ponieważ charakteryzują się natychmiastową reakcją na zmianę ciśnienia cieczy. Przeznaczone są do prac z dużymi obciążeniami, dlatego najczęściej używane są w maszynach budowlanych, przemysłowych oraz rolniczych. Jak każdy sprzęt mogą one ulegać awariom. By temu zapobiec, warto zdecydować się na regenerację siłownika hydraulicznego.

Które elementy najczęściej ulegają uszkodzeniu?

Najczęstszą przyczyną awarii są wysłużone uszczelnienia. Nieszczelna obudowa będzie prowadziła do wycieku płynów, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę siłownika. Kolejnym narażonym na uszkodzenia elementem jest tłok. Zazwyczaj usterki wynikają ze zbyt dużego obciążenia. Zanieczyszczenie wykorzystywanej cieczy opiłkami lub zły skład czynnika roboczego mogą z kolei spowodować awarię tłoczyska oraz zatarcie urządzenia. Dodatkowo poszczególne elementy mogą zużywać się w wyniku dużej eksploatacji. Jeśli potrzebna Ci jest regeneracja siłowników hydraulicznych skontaktuj się z nami już teraz!

regeneracja-siłowników-hydraulicznych
siłownik hydrauliczny

Na czym polega regeneracja siłowników hydraulicznych?

Na początku siłownik musi zostać poddany szczegółowej ekspertyzie. Wyszkolony pracownik na specjalnie przygotowanym stanowisku przeprowadzi serię testów diagnostycznych, które odwzorują pracę urządzenia w standardowych warunkach. Następnie porówna jest z właściwymi parametrami. To pozwoli na zdiagnozowanie, czy urządzenie wymaga naprawy lub regeneracji oraz wykaże również, które elementy działają nieprawidłowo. Po badaniach diagnostycznych siłownik jest rozkładany na części.

naprawa=siłowników-hydraulicznych

Regeneracja i naprawa siłowników hydraulicznych – dalsze etapy procesu

Podczas procesu regeneracji siłowników hydraulicznych uszczelnienia wymieniane są na nowe, czasem zastąpione zostają również tłoczyska, łożyska lub rury cylindra. Tłoczyska można także zregenerować za pomocą szlifowania i chromowania, które zwiększa wytrzymałość elementu. Cylindry poddaje się honowaniu, które polega na odpowiednim wygładzeniu tych części, dzięki czemu może pracować dłużej i wydajniej. Dodatkowo wszystkie elementy siłownika są dokładnie oczyszczane, a połączenia dynamiczne w urządzeniu pokrywane są warstwą smaru. Dzięki regularnym przeglądom i okresowej regeneracji części siłownika urządzenia mogą działać przez długie lata bez konieczności całkowitej wymiany elementów.

Oferujemy usługi dla klientów z całej Polski. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem specjalistów, a nasz warsztat wyposażony jest w najwyższej klasy sprzęt do badań diagnostycznych i napraw. Od początku działalności jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług jest regeneracja siłowników hydraulicznych.