Siłowniki hydrauliczne to urządzenia bardzo często wykorzystywane we wszelkiego rodzaju maszynach, ponieważ charakteryzują się natychmiastową reakcją na zmianę ciśnienia cieczy. Przeznaczone są do prac z dużymi obciążeniami, dlatego najczęściej używane są w maszynach budowlanych, przemysłowych oraz rolniczych. Jak każdy sprzęt mogą one ulegać awariom. By temu zapobiec, warto zdecydować się na regenerację siłownika hydraulicznego.

Które elementy najczęściej ulegają uszkodzeniu?

Najczęstszą przyczyną awarii są wysłużone uszczelnienia. Nieszczelna obudowa będzie prowadziła do wycieku płynów, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę siłownika. Kolejnym narażonym na uszkodzenia elementem jest tłok. Zazwyczaj usterki wynikają ze zbyt dużego obciążenia. Zanieczyszczenie wykorzystywanej cieczy opiłkami lub zły skład czynnika roboczego mogą z kolei spowodować awarię tłoczyska oraz zatarcie urządzenia. Dodatkowo poszczególne elementy mogą zużywać się w wyniku dużej eksploatacji. Jeśli potrzebna Ci jest regeneracja siłowników hydraulicznych skontaktuj się z nami już teraz!

Wezwij serwisanta
regeneracja-siłowników-hydraulicznych
siłownik hydrauliczny

Na czym polega regeneracja siłowników hydraulicznych?

Na początku siłownik musi zostać poddany szczegółowej ekspertyzie. Wyszkolony pracownik na specjalnie przygotowanym stanowisku przeprowadzi serię testów diagnostycznych, które odwzorują pracę urządzenia w standardowych warunkach. Następnie porówna jest z właściwymi parametrami. To pozwoli na zdiagnozowanie, czy urządzenie wymaga naprawy lub regeneracji oraz wykaże również, które elementy działają nieprawidłowo.
Po badaniach diagnostycznych siłownik jest rozkładany na części. Podczas procesu regeneracji siłowników hydraulicznych uszczelnienia wymieniane są na nowe, czasem zastąpione zostają również tłoczyska, łożyska lub rury cylindra. Tłoczyska można także zregenerować za pomocą szlifowania i chromowania, które zwiększa wytrzymałość elementu. Cylindry poddaje się honowaniu, które polega na odpowiednim wygładzeniu tych części, dzięki czemu może pracować dłużej i wydajniej. Dodatkowo wszystkie elementy siłownika są dokładnie oczyszczane, a połączenia dynamiczne w urządzeniu pokrywane są warstwą smaru. Dzięki regularnym przeglądom i okresowej regeneracji części siłownika urządzenia mogą działać przez długie lata bez konieczności całkowitej wymiany elementów.

Oferujemy usługi dla klientów z całej Polski. Dysponujemy wykwalifikowanym zespołem specjalistów, a nasz warsztat wyposażony jest w najwyższej klasy sprzęt do badań diagnostycznych i napraw. Od początku działalności jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług jest regeneracja siłowników hydraulicznych.

regeneracja-serwis-siłowników